Wracamy do ligowych rozgrywek!

• autor: michalsparta, 2017-03-29 22:40

Po kilku miesiącach przerwy wracamy do ligowych rozgrywek w ramach krośnieńskiej C-klasy! Przygotowania do pierwszego spotkania trwały już od lutego, kiedy trenowaliśmy na sali w Osobnicy i orliku w Szerzynach. Niedawno powróciliśmy do treningów na stadionie i rozegraliśmy kilka meczów kontrolnych:

04.03. - SPARTA Osobnica 3:7 Standart Święcany
11.03. - SPARTA Osobnica 2:2 Czarni Jasło (juniorzy)
18.03. - SPARTA Osobnica 2:3 LKS Skołyszyn (juniorzy)
25.03. - Dębowczanka Dębowiec 1:1 SPARTA Osobnica

Przed rundą wiosenną sezonu 2016/2017 nasz zespół zasiliło kilku zawodników. Do końca sezonu przedłużony został okres wypożyczenia Damiana Pelczara z LKS Skołyszyn, na półroczne wypożyczenie do naszego klubu trafił także Mateusz Skok, który trenował z nami od lutego. Na zasadzie transferu definitywnego do zespołu trafił Damian Rak, który do tej pory grał w barwach Dębowczanki Dębowiec. Pomagać w trudnych momentach będą nam także dwaj doświadczeni zawodnicy ze Standardu Święcany - Dawid Bester, którego mogliśmy już zobaczyć w ubiegłej rundzie oraz Ryszard Gębarowski, który od początku marca trenuje naszych juniorów. Wszystkich zawodników witamy i mamy nadzieję, że najbliższe miesiące przyniosą dobre efekty.

Jak już wiadomo, od przyszłego sezonu zagramy w klasie B bez względu na to, jaką pozycję zajmiemy w ligowej tabeli. Wszystko to za sprawą reorganizacji rozgrywek i likwidacji klasy C. Wszystkie drużyny grające w najniższej grupie awansują i zostaną przydzielone do jednej z sześciu grup B-klasy, z których każda będzie liczyła po 12 zespołów. Przez najbliższe miesiące skupimy się więc na przygotowaniach do walki o A-klasę!

Na stadionie pojawił się 26-metrowy piłkochwyt, który będzie miał za zadanie ograniczyć wydostawanie się piłek poza teren stadionu. Serdeczne podziękowania za pomoc kierujemy do Kamila Gacka, Mateusza Mikusia oraz do Tomasza Pietraszka z firmy Profil-Bud za pomoc w przygotowaniach i montażu piłkochwytu. Mamy nadzieję, że zda on egzamin i będzie służył przez długie lata.

Zapraszamy wszystkich sympatyków naszego klubu do przybycia na stadion w Osobnicy już w najbliższą niedzielę o godzinie 11:00!

Kolejka XII - C-Klasa, Krosno IV
SPARTA Osobnica - Nowy Dwór Makowiska