SPARTA Osobnica 0:0 Zorza 03 Łubienko

-

SPARTA: Juszczyk - D. Dybaś, P. Kulig, Lazar, Paluch, Sanicki, Więcek (80' Ignarski), Gorczyca (63' Golonka), P. Budziak (89' J. Kosiek), M. Kulig, Ciemniewski (73' Hajnosz)

ZORZA: Mazur - Ł. Citak, M. Czaja, Lawera, M. Citak, Betlej, Paluch (60' Sanocki), Gronkiewicz (80' S. Czaja), Fiałkiewicz, Doniek (65' Baran), Kmiecik (75' Munia)

Bardzo ważne dla nas spotkanie rozpoczęliśmy bez dwóch podstawowych zawodników - Kamila Dybasia i Łukasza Niemca, których stan zdrowia nie pozwolił na branie udziału w pojedynku z liderem. W naszej bramce stanął Łukasz Juszczyk, który spisał się bardzo dobrze w roli golkipera. W pierwszej połowie konsekwentnie staraliśmy się zagrozić bramce Zorzy, nie pozwalając im na odpowiedź. Groźne strzały z dystansu Marcina Kuliga czy próby Ciemniewskiego i Gorczycy nie przyniosły jednak upragnionej bramki. Dobrze spisywali się nasi defensorzy, którzy nie pozwalali zbyt często przebywać przeciwnikom w okolicy naszego pola karnego. Chwilę przed zakończeniem pierwszej części spotkania, swoją szansę miał Paweł Kulig, jednak jego mocny strzał z rzutu wolnego sparował bramkarz dając nam rzut rożny.
W 52 minucie ładny strzał oddał Ciemniewski, lecz ponownie bramkarz gości pewnie złapał piłkę w swoje rękawice. Drużyna przeciwna zaczęła grać coraz bardziej agresywnie a nasze próby zagrożenia bramce Mazura kończyły się zazwyczaj niecelnym strzałem lub też jego brakiem. Wejście Golonki za Gorczycę w 63 minucie miało wprowadzić więcej dynamiki do naszej gry. Niestety Dominik nie miał zbyt wielu możliwości do zaprezentowania swoich predyspozycji, ponieważ inicjatywę zaczęli przejmować przeciwnicy. Zawodnicy Łubienka starali się wykorzystywać pojedyncze błędy i próbować swoich sił w akcjach z kontry. Najlepszą okazję do wyjścia na prowadzenie mieli dopiero w 87', kiedy to nasi obrońcy za wszelką cenę blokowali dostępu do bramki i chronili remis w niemalże 100-procentowej akcji Zorzy.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Na pochwałę zasługują nasi defensorzy, którzy dobrze wykonali swoje zadanie i w ostatnich minutach meczu obronili punkt. Niestety do szczęścia po raz kolejny zabrakło nam wykończenia. Wiele sytuacji kończyło się przejęciem piłki przez przeciwników, ponieważ brakowało ostatniego elementu - podjęcia decyzji o strzale. Po tej kolejce pozostajemy na 6. pozycji z taką samą ilością punktów jak Nurt Potok. W niedzielę czeka nas mecz z Chlebianką Chlebna, która w tej rundzie ograła już pretendenta do awansu - Spartę Draganową, lecz w spotkaniu z przedostatnią drużyną tabeli poniosła porażkę. SPARTA jest oczywiście faworytem tego pojedynku, lecz nie możemy lekceważyć naszych rywali i wyjść na boisko w pełni skoncentrowani. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, który rozpocznie się o godzinie 13:00 na stadionie w Chlebnej. Zapraszamy!