Aktualności

Zła passa trwa...

• autor: michalsparta, 2015-10-04 17:01

Sparta Draganowa 3:2 SPARTA Osobnica

24' Jaracz, 50' Jaracz, 65' Majka, 69' D. Wickowski, 71' Golonka

SPARTA: Ulaszek - M. Kulig, P. Kulig, Więcek, Ignarski, J. Kosiek, Niemiec, Gorczyca, D. Wickowski, Golonka, Ciemniewski

DRAGANOWA: Nowak - Bąk, A. Durał, E. Durał, Janas, Jaracz, Kasza, Kluk, Majka, Mastyj (66' Torba), Ryczak (46' Sypień)

W ramach VIII kolejki krośnieńskiej C-klasy, zmierzyliśmy się ze Spartą Draganowa, która jest jednym z pretendentów do awansu w tym sezonie. Jak co mecz, braki w obronie zmusiły nas do wyjścia w niestandardowym ustawieniu. Marcin Kulig zagrał na lewej obronie w zamian za kontuzjowanego Dawida Sanickiego, a Marcin Więcek na pozycji nieobecnego Piotra Lazara. Pomimo tym zmian, nasza linia obrony, poza kilkoma sytuacjami, radziła sobie bardzo dobrze. W niedzielnym meczu dużą rolę odgrywał przypadek, ze względu na bardzo silny wiatr, który bardzo często zmieniał kierunek lotu piłki, co praktycznie uniemożliwiało dokładne, długie podania. W pierwszej części spotkania nie można było określić, która drużyna ma przewagę. Próby zagrożenia bramce przeciwników kończyły się niecelnymi strzałami lub takimi, które nie były w stanie zagrozić bramkarzom. Sytuacja zmieniła się, gdy zawodnicy Draganowej krótko rozegrali rzut rożny i dośrodkowali piłkę w nasze pole karne. Piłka trafiła idealnie do niepilnowanego zawodnika, który mocnym strzałem z bliskiej odległości dał prowadzenie swojej drużynie. W przerwie meczu mieliśmy chwilę, aby przemyśleć sobie pierwszą połowę. Druga połowa była kontynuacją tego, co pokazywaliśmy w pierwszej części spotkania, choć po stracie drugiej bramki zaczęliśmy popełniać więcej błędów. Druga bramka dla gospodarzy wpadła bardzo podobnie do pierwszej: krótkie rozegranie rożnego, dośrodkowanie i skierowanie piłki do bramki. Przy stanie 2:0 nic nie było jeszcze przesądzone, ponieważ ciągle mieliśmy szanse na zdobycie kontaktowego gola. W naszych sytuacjach, oprócz dobrego wykończenia, brakowało także ostatniego podania, które dawałoby nam dogodną pozycję do oddania strzału. Około 30 minut przed zakończeniem spotkania, zawodnicy Draganowej zdobyli trzecią bramkę i sytuacja wydawała się już beznadziejna. Nasi przeciwnicy trzykrotnie wykorzystali najpierw błąd naszych obrońców, a później błąd w kryciu i pewnie kroczyli do zwycięstwa. Emocje zaczęły się od 69 minuty, kiedy Damian Wickowski bardzo ładnym uderzeniem zdobył kontaktowego gola bezpośrednio z rzutu rożnego! Dwie minuty później Ciemniewski, będąc w polu karnym przerzucił piłkę do Golonki, który doskonale wykorzystał swoją pozycję i mieśmy już 3:2. Do końca spotkania pozostało 20 minut, a my z każdą minutą mieliśmy coraz większe szanse na wyrównanie. Bardzo dobre okazje miał Wickowski, Gorczyca, Ciemniewski czy Paweł Kulig, który bardzo ładnym uderzeniem z ponad 30 metrów pomylił się na prawdę niewiele. Niestety, znowu zabrakło wykończenia, rozważniejszej gry i zimnej głowy, ponieważ kilkukrotnie będąc w przewadze, łatwo traciliśmy piłki. Do ostatniej minuty atakowaliśmy bramkę gospodarzy, lecz nie udało się doprowadzić do wyrównania. W niedziele spotkamy się z Wrzosem Krempna, który w tabeli znajduje się bezpośrednio pod nami. Sparta jest faworytem w tym meczu, lecz już nie raz faworyci polegali, lekceważąc swoich przeciwników, dlatego musimy podejść do tego spotkania w pełni zdeterminowani.