LUDOWY KLUB SPORTOWY
SPARTA OSOBNICA

Rok założenia: 1976
WWW: http://www.spartaosobnica.futbolowo.pl (nieoficj.)
Stadion: pojemność - 164 (siedzące)
Prezes: Michał Kuchta

Dane Kontaktowe:
Adres: Osobnica 1052, 38-241 Osobnica
lksspartaosobnica@gmail.com
Tel.: 695276001

KRS: LKS "SPARTA" OSOBNICA

Klub LKS „SPARTA” Osobnica jako stowarzyszenie kultury fizycznej posiadający status Organizacji Pożytku Publicznego realizuje zadania z zakresu popularyzacji i rozwoju różnych dyscyplin sportowych oraz stałego podnoszenia kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

W ramach działalności klubu prowadzone są dwie sekcje piłki nożnej:
Drużyna juniorów (rocznik 2003 i młodszy). Drużyna występuje w rozgrywkach klasy juniorów prowadzonych przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie. Zajęcia sportowe prowadzi uprawniony instruktor piłki nożnej, posiadający licencję UEFA.
Drużyna seniorów.  Drużyna występuje w rozgrywkach grupy 3 klasy „A” prowadzonych przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie. Treningi prowadzi uprawniony instruktor piłki nożnej, posiadający licencję UEFA.

W czasie przygotowania do rozgrywek a także w czasie rozgrywek, zawodnicy zrzeszeni w klubie uczestniczą w treningach, które odbywają się dwa razy w tygodniu dla każdej z grup wiekowych. W okresie zimowym zajęcia odbywają się na terenie hali sportowej Zespołu Szkół w Osobnicy oraz na boisku treningowym ze sztuczną nawierzchnią. Klub korzysta ze środków publicznych w ramach dotacji Gminy Jasło w celu realizacji zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki nożnej oraz dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków finansowych Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej polegającego na rozwijaniu sportu dzieci i młodzieży.

Jasiołka Świerzowa 4:1 SPARTA Osobnica